s

Tävlingar Klubbmästerskap 2011-2012         

KM Resultat

Lagnummer för grundomgången

Nr Lagnamn 1 2 3 4 5
1 Chickens Thomas Richter Mats Lindblad Josef Sumegi Rolf Röst Christian
2 Halmstad kakel Christer Thunberg Lennart Johansson Gösta Fineman Hans Näslund  
3 Slajding Bois Dennis Pavlatos P-O Nilsson Anders Qvarnström Kjell Haglund  
4 Champs Lars Björck Stellan Öberg Ulf Jönsson Torsten Ekström  
Queens Sari Alm Emma Pettersson Lisbeth Hansson Lena Hallkvist  
6 Noviserna Jenny Alm Elizabeth Danielsson Victor Sumegi Magdi Dahl  
7 After Golf Björn von Post Björn Karlsson Jerry Nihlen Percy Hero  


Alla spelare ska vara registrerade i ett lag.
Nya spelare som saknar lagtillhörighet kan när som helst anmälas av lagkaptenen till
laget genom att registrera detta hos Thomas (jeten@telia.com) innan påbörjad match
och betala in startavgift till Bankgiro 392-2622.
Man får byta lag max 1 gånger. Detta för att man inte skall kunna byta lag hur som helst.
Du får spela som reserv i hur många lag du vill.
Spelare som är registrerade i ett lag, får tas in som reserv men får då bara spela som 1:a
eller 2:a och inte skippa eller vice skippa. Man får ha 2 reserver.
Laget måste vid matchstart innehålla minst 3 spelare varav 2 ordinarie.
Spelar man på 3 spelare lägger siste man 2 stenar.
Alla matcher spelas över 8 omg. om inte lagen kommer överens om annat.
Spelas som rak serie, match får sluta oavgjord.
Särskiljning, poäng, inbördes möte och Teedragning.
Matcherna skall vara spelade senast spelveckan + 7 dagar.
Obs!! En bana måste alltid lämnas ledig för träning vid flyttning av match. Lagkaptenerna
har ett stort ansvar i att denna regel följs.
Det lag som har förhinder att spela på ordinare tid och ingen annan tid finns att tillgå ska
lämna WO.
Om annan tid är överenskommen ska det lag som inte kan spela
lämna WO.

Spelprogram
 Match Dag Matchtid  Vecka BANA A BANA B BANA C
 Måndag  19.00 47      
 Tisdag  19.00 47      
    47      
           
 Måndag  19.00 48 Queens- Noviserna    
Tisdag 19.00 48 Champs - Chickens    
Onsdag 20.00 48      
           
Måndag  19.00 49 Queens - After Golf    
Tisdag 19.00 49 Chickens - Noviserna    
Onsdag 20.00 49      
           
Måndag  19.00 50 Champs  - Noviserna Slajding BOIS - After Golf  
Tisdag  19.00 50 Chickens Halmstad    
Onsdag 20.00 50      
           
Måndag  19.00 51      
Tisdag  19.00 51 Chickens - Slajning BOIS Halmstad - Noviserna  
Onsdag 20.00 51      
           
           
Måndag  19.00 1      
Tisdag  19.00 1      
Onsdag 20.00 1      
           
Måndag  19.00 2   Champs - After Golf  
Tisdag  19.00 2 Halmstad - Queens    
Onsdag 20.00 2      
           
Söndag 09.30 2 Chickens  - Queens Slajding BOIS - Champs Noviserna - After Golf
Söndag 11.30 2 Lunch    
Söndag 12.30 2 Slajding BOIS - Noviserna Halmstad - Champs Chickens - After Golf
           
Måndag  19.00 3      
Tisdag  19.00 3 2-3    
Onsdag 20.00 3      
           
Måndag  19.00 4      
Tisdag  19.00 4 2-7 3-5  
Onsdag 20.00 4      
           
Måndag  19.00 5      
Tisdag  19.00 5 1-3    
Onsdag 20.00 5      
           
Söndag 09.30 5 1-5 3-4 6-7
Söndag 11.30 5 Lunch    
Söndag 12.30 5 3-6 2-4 flyttad 1-7
           
Måndag  19.00 6 4-6    
Tisdag  19.00 6 3-5    
Onsdag 20.00 6      
           
Måndag 19.00 7      
Tisdag 19.00 7 1-6    
onsdag 20.00 7      
           
Måndag  19.00 8 2-7    
Tisdag  19.00 8 4-5    
Onsdag 20.00 8      
           
Måndag  19.00 9 4-7    
Tisdag  19.00 9 2-5    
Onsdag 20.00 9      
           
Måndag  19.00 10      
Tisdag  19.00 10 2-3 4-5  
Onsdag 20.00 10      
           
           
 Avslutnings Match 1 9.00 11 (SÖNDAG) 1-4 2-6 5-7
 Avslutnings Match 2 11.30 11 (SÖNDAG) 5-6 3-7 1-2
 Avslutnings Match 3 14.00 11 (SÖNDAG) Final om 1:a   Final om 3:a
Middag 16.00


Arkivet

2008-2009